Proces prania dywanów

  1. Przyjęcie dywanu do pralni – dywan zostaje wpisany do bazy dywanów firmy CzysteDywany.com.pl, a Państwo otrzymują sms z potwierdzeniem przyjęcia dywanu do prania.
  2. Wstępna inspekcja – oceniamy rodzaj materiału z jakiego zrobiony jest dywan, stopień zabrudzenia dywanu. Na tej podstawie dobieramy chemię oraz sposób prania dywanu oraz kontaktujemy się z Państwem jeśli zauważymy jakieś nieprawidłowości.
  3. Trzepanie dywanu – większość dywanów trzepiemy w automacie trzepiącym. Podczas tego etapu z dywanu usuwany jest kurz oraz włosy zwierząt.
  4. Pranie dywanu na wskroś – po naniesieniu na dywan odpowiednio dobranej chemii, która ma na celu rozpuszczenie brudu, dywan jest umieszczany w automacie szorująco-piorącym. Podczas tego etapu brud jest usuwany, a pozostałości chemii dokładnie wypłukane.
  5. Wirowanie – dywan umieszczony zostaje w wirówce. 1200 obrotów na minutę pozwala usunąć z niego 95% wody.
  6. Suszenie – po odwirowaniu dywan zostaje umieszczony w suszarni, na specjalnie do tego przygotowanych rurkach zapobiegających odkształcaniu. W monitorowanym pod względem wilgotności pomieszczeniu usuwane jest pozostałe 5% wody.
  7. Wydanie dywanu – po zwinięciu dywanu otrzymują Państwo sms z informacją, że dywan suchy i czysty czeka na Państwa.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług :-)